Om os

I efteråret 2019 indledte Danish Business Pavilion og ExpoMatch et helt særligt samarbejde. Her fik ExpoMatch til opgave at hjælpe danske virksomheder i gang med deres eksporteventyr, gennem deltagelse på den danske pavillon til verdensudstillingen EXPO 2020.

Vi er nu nedenstående hold og arbejder på højtryk for at sikre os, at EXPO 2020 bliver en helt igennem fantastisk oplevelse.

 

Ledelse

Jens Lund
Director
jenslund@expo2020.dk

Jan Bak
Deputy Director
janbak@expo2020.dk

Lotte Hedegaard
Chief Operational Officer
lotte@expo2020.dk

Per Andersen
Chief Networking Officer
per@expo2020.dk

Anders Hagn-Meincke
Chief Strategy Officer
andershm@expo2020.dk

Salg

Firas Al-Humidi
Senior Sales Executive
firas@expo2020.dk

Morten Becker Jørgensen
Sales -Food & Beverage Project Manager
morten@expo2020.dk

Nathalie Dahl Jeppesen
Salgssupport
salgssupport@expomatch.dk

Mathilde N. Rasmussen
Salgssupport
salgssupport@expomatch.dk

Jacob Thorup Laursen
Telemarketing Manager

Patrick Vinter Nielsen
Telemarketing/Lead

Hoang Ai Vo
Telemarketing/Lead

Mathias Povlsen
Telemarketing/Lead

Jette Steen Nielsen
Key Account Manager
jette@expo2020.dk

Stephen Andersen
Key Account Manager
salg@expo2020.dk

Lasse Bjerg Christensen
Telemarketing/Lead

Sebastian Møller Andreasen
Telemarketing/Lead

Claus Søgaard
Telemarketing/Lead

Torben Rasmussen
Key Account Manager
torben@expo2020.dk

Marketing

Søren Skjødt Abildgaard
Grafisk designchef

Emma Krogh Knudsen
Tekstforfatter

Mathias H. Thomsen
SoMe

Nanna Møller Larsen
Grafiker

Sidsel Kræn
Assistant Event Manager

Web

Chien Van Tran
Web developer

Camilla Møller Eskesen
Web developer

Rengøring

Kalina Michele Mandas
Rengøringsassistent